Türkçe
English

AVUSTRALYADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Neden Avustralya’da Eğitim

 

Canlı ve çok kültürlü yaşam tarzı

 

Avustralya’da Eğitim almak ve yaşamak için oldukça ideal bir ülkedir.Avustralya farklı kültür ve inançlardan insanları bir araya getiren bir ülkedir. Güvenli ve sakin yaşam tarzı uluslar arası ortamı ile yabancı öğrenciler için oldukça uygun bir seçimdir. Eğer kalabalık metropol bir şehir hayatı yaşamak isterseniz Melbourne ve Sydney gibi büyük şehirlerde yaşam tercih edebilirsiniz. Sydney ve Melbourne parkları modern sanat müzeleri her zevke hitap eden cafe ve restorantları ile çağdaş yaşam tarzının örnek şehirleridir

 

Düşük Eğitim Maliyetleri

Avustralya’da Üniversite Eğitimi maliyetleri Kanada – Amerika – İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha düşüktür.  Eğitim ücretleri seçilen programlar ve üniversitelere göre değişkenlik göstermektedir

 

Lisans ücretleri senelik 11.000$ - 18.000$ arasında değişmektedir. Lisans süresi 3 senedir

Y.Lisans Ücretleri Senelik 9.000$ - 12.000$ arasında değişmektedir  Y.Lisans süresi 1-2 senedir

İngilizce hazırlık Sınıfları ( Akademik sene dil eğitimi ) senelik 12.000$ - 14.000$ arasında değişmektedir.


Tıp – Veterinerlik – Diş Hekimliği gibi sağlık bölümleri diğer bölümlerden farklı olarak  senelik 25.000$ - 28.000$ arasında değişmektedir. ( ABD doları ) dan başlamaktadır.

 

Eğitim süresince ve Eğitim sonunda çalışma imkanı

Avustralya’da Eğitim alan uluslarası öğrenciler okul dönemi boyunca haftalık 20 saat yaz tatillerinde ise haftalık 40 saat çalışma iznine sahiptir. Haftalık 20 saat çalışma sonunda kazanılan para ile öğrenciler haftalık gıda ve sosyal yaşam giderlerini karşılayabilmektedir.

Avustralya hükümeti üniversite mezunu yabancı uyruklu öğrencilere mezuniyet sonrasında 1 sene çalışma ve oturma izni vermektedir bu süre boyunca 1 sene sigortalı çalışan öğrenciler ilave olarak çalışma ve oturma izni – göçmenlik başvurusunda bulunmak hakkına sahiptir.

Avustralya’da Lisans Eğitimi 3 senedir

Avustralya’da Lisans Eğitimi 3 senedir . Yüksek lisans eğitimi 1-2 sene arasında değişmektedir. Avustralya’da Üniversiteler senede 3 dönemde öğrenci kabul etmektedirler.

 

 

Avustralya’da Üniversite öğrencisi olmak için gerekli şartlar  

  • Avustralya’da eğitim ve resmi dil İngilizcedir.Lisans ya da yükseklisans eğitimi almayı hedefleyen öğrenciler uluslarası kabul gören İngilizce yeterlilik sınavları IELTS, TOEFL  (ort. IELTS 6,00 /TOEFL 213) belgelerine sahip olmalıdır. Bu belgelere sahip öğrenciler 1. Sınıftan eğitim almaya başlayabilirler.
  • IELTS veya TEOFL sınavlarından istenen derecede ingilize yeterliliği olmayan öğrenciler üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarına kayıt olabilir eğitim sonrasında 1. Sınıftan Lisans / Y.lisans eğitimlerine başlayabilirler
  • Lisans eğtiimi almak isteyen öğrenciler mezun oldukları okullardan lise not dökümünü ( Transkript )  yükseklisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin lisans not dökümünü almaları gerekmektedir.Öğrencilerin Not ortlamasının 100 üzerinden en az 60 oranında olması gerekmektedir.

 

       

 

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Avustralya ‘nın en prestijli üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz