Türkçe
English

Almanya Dil Okulu

Almanya'da Almanca Dil Kursları 

İleri derecede  almanca dil yeterliliğine sahip olan yabancı öğrenciler için Almanya üniversiteleri yabancı öğrencilere düşük maliyetli ve ücretsiz kaliteli yüksek öğrenim seçenekleri sunmaktadır.

Almanya'da ücretsiz üniversite eğitimi almak için istenilen derecede almanca dil bilgisine sadece Almanya'da dil eğitimi alarak sahip olabilirsiniz.İster yeni başlayan ister orta düzeyde Almanca yeterliliğe sahip olun, birçok Almanca dil merkezinde seçebileceğiniz sayısız yoğun kursa sahip olacaksınız.

Almanya dil okulu programlarına katılmanız için birkaç neden daha var. Anadili konuşulan bir ülkede herhangi bir dili öğrenmek, yerel kültürün daha derin bir şekilde anlaşılmasını garanti eder.Almanca diline yeni başlayanlar iletişim engelini zor bulsa da, çabaları yerel halkın topluma daha iyi entegre olmalarına yardımcı olmasıyla takdir edilecektir.Bu,yeni arkadaşlar ve ev sahibi aile üyeleriyle daha gerçek bağlar anlamına gelir. Ve nereye giderseniz gidin Almanca konuşmaya zorlanmak yeterliliğinizi artıracaktır.

Almanya'daki dil kursu programlarına katılmanın bir başka getiriside tüm konuşma ve halk dilini öğrenmek için konumlanacaksınız.Okuldaki almanca öğretmeniniz size "was geht ab" (ne var ne yok) öğretmeyebilir, ancak yeni Alman arkadaşlarınız kesinlikle öğretecek! 

Almanya'da bulunan dil kursları altı Almanca dil seviyesini de kapsamaktadır A1, A2 (A2.1, A2.2), B1 (B1.1, B1.2), B2, C1, C2 Birçok Alman üniversitelerinde eğitim alabillmek için gerekli olan minimum dil gereksinimi C1 olduğunu unutmayınız.Almanya'da kalış amacınıza bağlı olarak, Almanca dilini farklı bağlamlarda öğreneceksiniz ve sonrasında Almanya'da eğitim almak isteyen uluslararası bir öğrenciyseniz, çalışma alanlarınız, terminolojisi ve kavramlarına yönelik dersler alacaksınız.

Almanya'da uygun bir dil okulu bulmak için öncelikle seçtiğiniz üniversitenin kampüsünde üniversitenin dil gereksinimlerini karşılamayan yabancı öğrencileri hazırlamak için bir dil merkezi olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Birçok alman üniversitesinin dil hazırlık sınıfları mevcut değildir.Buna karşılık özel kurslar, bütçelerine fayda sağlayan daha fazla öğrenci çekmek için bireysel üniversitelerden daha iyi koşullar ve avantajlar sağlar.Bu avantajlardan bazıları rekabetçi fiyatlar , ders çeşitliliği, programın esnekliği ve çalışma müfredatı ve hatta derslerin düzenleceği yeri içerebilir.Öte yandan, üniversitede verilen dil kurslarında öğrenciler ders modülleri sabittir ve öğrenciler dersin yapısı hakkında söz sahibi değildirAyrıca, özel dil okulları kültürel deneyim kazanmak ve çeşitli ortamlarda Almanca pratik yapmak için ek müfredat dışı etkinliklere katılacaktır.

Almanya Dil Okulu Eğitim Kataloğumuzu Buradan Cihazınıza indirebilirsinizAlmanya dil okulları maliyetleri

Almanya'daki dil okulları ücretleri kursların fiyat politikalarına,seçtiğiniz kurs içeriği ( genel almanca,standart,yoğun,üniversite hazırlık vb.) gibi faktörler Almanca dil kursunuzun ücretlerini belirlemektedir.Beklediğiniz gibi, elde edeceğiniz herhangi bir ek tercih ve avantaja daha yüksek bir maliyet eşlik eder. Örneğin, herhangi bir zamanda sizinle çalışmaya hazır olacak kişisel bir öğretmeniniz olmasını istiyorsanız,kesinlikle size daha pahalıya mal olacaktır.  

Almanya'daki özel dil kursları maliyetleri genel olarak haftalık 100-160 euro arasında değişmektedir.Almanya'da üniversite eğitimi almak için gerekli olan yeterlilik seviyesi  en az  C1  olduğundan dolayı şuanki seviyesi  A2  olan öğrenci için Almanya'da 35-40 hafta süreli  dil  eğitimi yeterli olacaktır 

Kendinize Uygun Almanca Kursu seçin

Bu noktada, acele etmemelisiniz çünkü sizin için birkaç seçenek vardır. Sizin için en uygun olanı seçmek için, önce ne tür bir öğrenci olduğunuzu ve ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirleyin. Örneğin, tercihlerinize göre sınıf takviminin ayarlandığı bir kursa katılmak veya bir grup çalışmasına katılmak yerine kişisel bir öğretmeniniz olmasını isteyebilirsiniz.

Almanya'daki dil kursları bu konuda ciddi tecrübeye ve disipline sahip olup sizin için sayısız seçenekler mevcuttur.Bununla birlikte,fiyatın bütçenize uyup uymadığını kontrol etmeniz gerekir, çünkü daha fazla avantaj olarak kursun maliyetin daha yüksek olması muhtemeldir


 Almanya Dil Okulu Eğitim Kataloğumuzu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

Avrupa'nın en popüler ana dilini öğrenmeye ve Almanya'nın karmaşık ama tarihi kültürüne hazır mısınız? Almanya'da Almanca eğitimi alın: sizi oraya götürebilecek programlar hakkında neden ve daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz