Türkçe
English

Gelecek İçin Yurtdışı Eğitim


Batı Akdeniz Danışmanlık

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Öğrencilerine hayat değiştiren yurtdışı eğitim programları sunar. 

Polonya'da sadece lise diploması ile arzu ettiğiniz alanda eğitim alabilirsiniz.Polonya'da bulunan devlet üniversitelerinin birçoğunun 300-400 yıl öncesine dayanan bir geçmişi vardır.Polonya üniversiteleri nin birçoğu günümüzde ingilizce eğitim programları sunmaktadırlar.

Ukrayna'da üniversite eğitimi programları ile Ukrayna'nın eşsiz doğal güzelliğinden faydalanıp çeşitli sosyal aktivitelere katılarak arzu ettiğiniz bölümde eğitim alabilir ve tüm ülkelerde geçerli bir diploma sahibi olabilirsiniz

Rusya'da üniversite eğitimi programlarına YGS - LYS sınav koşulları olmadan katılabilir, hayalinizi kurduğunuz bölümde eğitim alabilirsiniz . 

Belarus'da üniversite eğitimi  programları Sınav stresi olmadan arzu ettiğiniz bölümde okumak ve okurken Rusça öğrenmek istiyorsanız tam size göre ! Belarus'da eğitim alırken rusçayı yaşayarak öğrenme fırsatı elde edebilirsiniz

Kanada'da Üniversite Eğitimi programlarına katılabilir ,dünyanın en  iyi üniversiteleri arasında kabul edilen kanada eğitim kurumlarında öğrenim görerek aynı zamanda çalışma izni elder ve mezuniyet sonrası süresiz oturma ve çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Almanya'da Üniversite Eğitimi alarak dünya çapında dereceli birçok üniversite arasından seçim yapabilirsiniz.Üstelik Almanya'da eğitiminize devam ederken yarızamanlı çalışabilir ve birçok masrafınızı çalışarak karşılayabilirsiniz 

Azerbaycan'da üniversite eğitimi alarak kültürel ve sosyal bağlarımızın bulunduğu Azerbaycan ülkesinde kendinizi evinizde hissedebilir,ekonomik yaşam maliyetleri ve üniversite fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan Yök onaylı üniversite diploması sahibi olabilirsiniz

Batı Akdeniz Eğitim Danışmanlığı

Dil Okulları


Kanada'da dil eğitimi veren özel kurslara katılarak ingilizce dil bilgilerinizi geliştirebilir ve Kanada devlet üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Kanada'da çalışma izinli work and study kanada co op sertifika programlarına kayıt olabilir mesleki ingilizce bilginizi geliştirebilirsiniz.Kanada Co Op programları çalışma izini verdiği için aynı zamanda Kanada'da çalışma deneyimi elde edebilirsiniz. Kanada Dil Okulu ve çalışma izinli sertifika programları  sayfamıza  buradan ulaşabilirsiniz

Almanya'da dil okulu  programlarımıza katılarak Avrupanın kalbinde hem almanca hem ingilizce konuşma pratiği yapabilirsiniz.Almanca dil bilginizi istenilen seviyeye ulaştırdığınızda Almanya'da bulunan devlet üniversitelerinden kabul alabilir ve ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz 

Almanya'da Üniversite Eğitimi ve  Almanca Dil Okulları  sayfamıza  buradan ulaşabilirsiniz.

Batı Akdeniz Danışmanlık size fırsatlarla dolu bir dünyanın kapılarını açar.Malta dil okullarına katılarak ekonomik fiyatlarla ingilizce dil eğitimi alabilir aynı zamanda yaz tatilinizi değerlendirebilirsiniz.Ilıman iklimi, tertemiz sahilleri ve tarihi dokusuyla Malta adası,Malta dil kursu programlarına katılanları kucaklamaktadır.

Malta'da dil Eğitimi yanısıra deniz-kum-güneşdende faydalanabilir,unutamayacağınız bir yaz tatili yaşayabilirsiniz.Malta dil okulu fiyatları eğitim süresi,yaz ve  kış dönemi fiyat farkları ve konaklama tercihine göre değişkenlik göstermektedir.

Malta Dil Okulları Fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz 

Malta Dil okulu programları senenin her ayı yaz ve kış dönemlerinde devam etmektedir.Malta'da heray ın ilk haftası başlangıçlı ekonomik ingilizce dil okullarımıza kayıt yaptırabilir ve ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Malta dil eğitimlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Malta’da ki dil okullarının birçoğu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.Malta’da bulunan dil okullarının hemen hemen hepsi çeşitli amaçlara yönelik,genel ingilizce,yoğun ingilizce,iş ingilizcesi,sosyal aktiviteyle ingilizce,sınava hazırlık ingilizcesi,TOEFL ve IELTS hazırlık programları sunmaktadır.Rusyada dil eğitimi

Rusya ve Belarus dil okulları

Rusya ve Belarus rusça dil okulu programlarına katılarak rusçayı anavatanında yaşayarak öğrenebilirsiniz.Rusya'da bulunarak rusça öğrenmek yalnızca dil becerilerinizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda sizi ülkenin kültürüne ve günlük yaşamınada kaptıran ödüllendirici bir deneyim olabilir. 

Rusya'da ve Belarus'da Rusça öğrenmek isteyenler için en iyi ve en ekonomik çözümü sunuyoruz.Rusça kurslarımız devlet üniversiteleri bünyesinde düzenlemekteyiz bu sayede öğrencilerimiz rus öğrenciler ile herdakika tanışmak ve pratik yapmak imkanı bulmaktadır.

Rusyadaki devlet üniversitelerinde düzenlediğimiz rusça kurslarımız ile kısa sürede mümkün olan en hızlı ilerlemeyi garanti etmek için öğretmenlerimizin yardımıyla kendi öğrenme materyallerimizi ve kitaplarımızı oluşturuyor ve kullanıyoruz.

2009 senesinden günümüze kadar olan genişletilmiş deneyimimiz ve kendini işine adamış öğretim görevlileri sayesinde, her şey dahil tekliflerimiz aracılığıyla size rehberlik edeceğiz ve sizin için ideal dil deneyimini bulmanıza ve düzenlemenize yardımcı olacağız. Gelin ve Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim ile rusça öğrenin 

Rusyada dil okulu programları hakkında detaylı bilgi için sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz

Soru-Cevap


Malta Yaz Okulu

Malta yaz dönemi dil okulları,haziran-eylül arası düzenlenmekte ve her sene 1 haziranda başlamaktadır.Yaz dönemi malta dil kursları 1-2-3 ay sürelidir. 

Detaylı bilgi için Malta Yaz Okulu sayfamızı ziyaret ediniz 

Malta dil okulu

Kış dönemi malta dil okulları, ekim-mart aylarında arasında düzenlenmekte olup en az 1 ay en fazla 9 ay süreli katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Malta Dil Okulu Fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz 


Sadece lise mezuniyet belgeniz ile Rusya'da arzu ettiğiniz lisans yada uzmanlık alanlarında eğitim alabilirsiniz.Rusya'daki devlet üniversitelerinden birkaçının kendi kabul koşullarıda mevcuttur.Rusya üniversiteleri başvuruları her sene nisan ayında başlamakta olup son başvuru tarihleri üniversitelere göre değişkenlik göstermektedir.

Detaylı Bilgi için Rusya'da Eğitim sayfamızı ziyaret ediniz 


Rusya vizenizi sizin yerinize biz alıyoruz.

Rusya'da dil kursu programlarımız devlet üniversiteleri bünyelerinde düzenlemektedir.Rusya'da dil eğitimi almak için öncelikle eğitim almayı planladığını üniversiteden öğrenci davetiyesi almalısınız.

Adınıza hazırlanan davetiye ile rusya öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.Rusya'daki üniversitelerden öğrenci davetiyenizi alanında uzman eğitim danışmanı ekibimiz getirtmekte ve vizenizi sizin yerinize almaktadır.

Detaylı bilgi için Rusya'da dil okulu sayfamızı ziyaret ediniz 

Polonya üniversiteleri ne sadece lise diplomanız ve transkript belgesiniz ile başvurabilirsiniz.Polonya'da eğitim almak için YGS - LYS gibi sınavları kazanma koşulu aranmamaktadır. 

Polonya'da üniversite eğitimi lehçe ve ingilizce olarak verilmektedir.İngilizce seviyesi B2 den düşük olan öğrenciler üniversite eğitimi öncesinde 1 sene ingilizce hazırlık eğitimi almak zorundadır.

Detaylı bilgi için Polonya'da Üniversite Eğitimi sayfamızı ziyaret ediniz 

Polonya'da Eğitim maliyeti ingilizce lisans bölümlerinde senelik 2500euro-5000 euro arasında değişmektedir.Lisans bölümlerini lehçe olarak okumak isterseniz üniversitelerin senelik harçları 1500-2500 euro arasında değişmektedir.

Azerbaycan'da üniversite eğitimi için sınav,şart,koşul aranmamaktadır.Meslek lisesi yada düz lise yada açık lise diplomanız ile Azerbaycan'da eğitim alabilirsiniz. Azerbaycan'da eğitim dili  öğrencinin tercihine bağlı olarak azerbaycan türkçesi,ingilizce yada rusçadır.  

Azerbaycan'da eğitim almayı düşünen öğrenciler dil yeterlilikleri yok ise üniversite eğitimi öncesinde hazırlık fakültelerinde dil eğitimi eğitimi almalı ve eğitim sonunda yapılacak dil yeterlilik sınavında başarılı olmalıdırlar.Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Azerbaycan üniversitelerinin Türkiye resmi temsilciliğini yapmaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri Yök tarafından tanınmaktadır.

01.07.2016 Tarihli Yök Resmi web sitesinde Dünya çapında ilk 1000 e giren üniversitelerin diplomalarına YGS- LYS sınav sonuç belgeleri olmaksızın denklik değerlendirmesinde bulunacağınız duyurmuştur. 

Ukrayna'da temsilciğini yaptığımız üniversiteler QS world university ranking sıralamasına göre dünya çapında ilk 1000 üniversite içerisinde yer almaktadır . Detaylı bilgi için web sayfamızda Ukrayna'da üniversite eğitimi başlığını inceleyeniz 

EVET ! 

Polonya ve Ukrayna ve Rusya Üniversiteleri  Yök tarafından tanınmaktadır

01.07.2016 tarihli Yök resmi web sitesinde dünya çapında ilk 1000 e giren üniversitelerin diplomalarına YGS- LYS sınav sonuç belgeleri olmaksızın denklik değerlendirmesinde bulunacağını duyurmuştur. 

Rusya,Polonya ve Ukrayna'da temsilciğini yaptığımız üniversiteler QS world university ranking sıralamasına göre dünya çapında ilk 1000 üniversite içerisinde yer almaktadır.Detaylı bilgi için web sayfamızda Rusya'da üniversite eğitimi başlığını inceleyiniz 

Rusya'da eğitim dili rusçadır.İstisna olarak sadece tıp ve diş hekimliği bölümlerinde ingilizce eğitim olanağı mevcuttur.Rusya'da tıp ve diş hekimliği bölümleri ingilizce dilinde eğitim senelik 4000-6000$ arasında değişmektedir.Aynı bölümlerde rusça eğitim senelik 3000$ - 4000$ arasında değişmektedir.

Rusya'da mühendislik,bilim ve sosyal alanlarda eğitim rusça olup,rusça dilinde mühendislik bölümleri 2200-3000$ arasında değişmektedir.Dil yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler üniversite bünyesinde bir akademik sene süreil ingilizce yada rusça hazırlık sınıfı dil eğitimi almaktadır.Hazırlık sınıfı fiyatları üniversitelere göre değişkenlik göstermekte olup 1500-2500$  arasında değişmektedir

Detaylı bilgi için Rusyada üniversite eğitimi sayfamızı ziyaret ediniz 

Azerbaycan Üniversitelerinin en prestijli olanları  Bakü üniversiteleridir.  Azerbaycan'da Eğitim almak için Lise mezunu olmak ve pasaport sahibi olmak yeterlidir. Azerbaycan'da arzu ettiğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz. Azerbaycan Üniversiteleri yök tarafından tanınmakta olup bunlardan bazıları ÖSYM tercih klavuzundada yeralmaktadır. 

Azerbaycan‘ın en köklü saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesidir. Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 18  fakülteye sahip olup fakülteler bünyesinde  80 den fazla  lisans ve y.lisans  alanlarında  eğitim vermektedir.Bakü Devlet Üniversitesi Ösym’nin tercih kılavuzunda yer almakta ve bu üniversitede okuyan öğrenciler, mezun oldukları zaman diplomalarında denklik sorunu yaşamamaktadır.Tercih ile üniversiteye giren öğrenciler %50 indirimli burslu olarak eğitim almaktadırlar

Bakü Devlet Üniversitesinde eğitim almak için sınav kazanma şartı yoktur. 

Azerbaycan‘ın en köklü saygın Üniversitelerinden biride  Azerbaycan Tıp Üniversitesidir.Azerbaycan Bakü TıpÜniversitesi, günümüzde 3 fakülteye sahip olup fakülteler bünyesinde  10 binden den fazla öğrenciye lisans ve y.lisans  alanlarında  eğitim vermektedir. Üniversitede Tıp  , diş hekimliği yada  Eczacılık bölümlerinde eğitim alabilmek için sadece lise mezunu ve pasaport sahibi olmanız yeterlidir.


Azerbaycan tıp üniversitesi ösym’nin tercih kılavuzunda yer almakta ve bu üniversitede okuyan öğrenciler, mezun oldukları zaman diplomalarında denklik sorunu yaşamamaktadır. Üniversiteye tercih ile yerleşen öğrenciler %50 indirimli olarak eğitim alırlar 

Krakov'daki Jagiellonian Üniversitesi, 1364 yılında kurulan Polonya'nın en eski üniversitesidir.Tıp ,dişhekimliği gibi sağlık bilimleri alanlarında eğitim vermektedir.Sağlık bilimleri için uzmanlık alanı arıyorsanız, Polonya'daki tıp fakülteleri dünya standartlarında eğitimleriyle tanınır.,Lodz tıp üniversitesi , Varşova tıp üniversitesi ve jagiellonian üniversitesi tercih etmelisiniz .

Polonya'nın en büyük üniversitesi Varşova üniversitesi 1816 senesinde kurulmuştur.Üniversite sosyal bilimler ağırlıklı olup özellikle psikoloji alanında sıklıkla tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir.

Polonya'nın yüksek öğretim sistemi, uzmanlaşmış teknik kurumlarıyla da bilinir. Her yıl mühendislik veya bilgisayar bilimleri gibi konularda on binlerce uzman yetiştirdiler. Varşova Teknoloji Üniversitesi , uluslararası sıralamalarda olağanüstü bir konuma sahiptir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok iyi kurum vardır.

Sağlık bilimleri için uzmanlık alanı arıyorsanız, Polonya'daki tıp fakülteleri dünya standartlarında eğitimleriyle tanınır. , Lodz tıp üniversitesi ,Varşova tıp üniversitesi ve jagiellonian üniversitesi tercih etmelisiniz .

Rusya'da dil kursu programlarımız devlet üniversiteleri bünyelerinde düzenlemektedir.Bu sebeple öğrenci vizesi gereklidir.Rusya'da dil kursları katılım için vizesinizi sizin yerinize biz alıyoruz.Rusya dil eğitimi hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz