Varşova Üniversitesi

Varşovada Şehri Genel Bakış : 

Varşova Ekonominin ve siyasetin başkentidir.  “Phoenix City” olarak anılmaktadır. Varşova şehri 2015 senesinde Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında 19. sırada gösterilmiştir ve listede hızla tırmanmaktadır.

Varşova şehri Vistula nehrinin kıyısına kurulmuş olan şehir kurulduğu günden beri Polonya sanatı ve biliminin de başkenti olmayı başarmıştır.  Ayrıca şehrin” Old Town ” olarak geçen eski Varşova bölümü de UNESCO tarafından Dünya Tarih Mirası Listesinde yerini almıştır. Varşova yılda 60 binden fazla yabancı öğrenci toplamda ise 200 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 Polonyahaz1 Polonya.Hazırlık 4 - Kopya

 

Polonyada Anlaşmalı Üniversitelerimizde 9 Ay Süreli İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitimi Herşey Dahil sadece 3400 Euro ( Eğitim + Vize +Danışmanlık + Uçak bileti dahil ) 

Detaylı bilgi için şubelerimiz ile iletişime geçiniz 

 

Varşova Üniversitesi 

Batı Akdeniz Danışmanlık Üniversite Eğitimi için sizi Polonya'nın başkenti Varşova 'ya davet ediyor

1816’da kurulan Varşova Üniversitesi 2016 yılında kuruluşunun 200. yılını kutlamıştır.Geçmişi itibari ile Varşova’daki en eski akademik kurumdur. 

Varşova Üniversitesi Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi içinde 301-400 diliminde sıralama!

Varşova Sosyal bilimler Üniversitesi Polonya’daki üniversiteler arasında en yüksek sıralamaya sahip üniversitedir. YÖK’ün de güvenilir bulduğu Shanghai Ranking’e göre 2003-2014 yılları arasında Dünya’nın en iyi 500 üniversitesi arasında 301-400 arası dilimde gösterilmiştir. Varşova Üniversitesi ni kısaca kalite ve prestij olarak özetleyebiliriz.

Varşova sosyal bilimler ve psikoloji üniversitesi her yıl yaklaşık 60 bin öğrenciye evsahipliği yapmaktadır. Üniversite, öğrencilere sosyal bilimler, beşeri bilimler, doğa bilimleri gibi 30 farklı alanda Lehçe ve ingilizce eğitim olanağı sunmaktadır. Üniversite’nin öne çıkan özelliği eğitim ve araştırmaya önem vermesi denilebilir.  Üniversite 3500 Akademisyen  mevcuttur.Bunun 750 den fazlası Profesör - 600 den fazlası doçenttir. Üniversite aynı zamanda Avrupa Birliği, AEA gibi kurumların  finanse ettiği uzay bilimden arkeolojiye 100 farklı uluslararası araştırmaya da destek vermektedir. 

Varşova Üniversitesi' nde uluslararası bir ortam mevcuttur. Üniversiteyi dünya genelinden cok sayıda yabancı öğrenci tercih etmektedir,  İspanya, Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye’den gelen öğrenciler ağırlıktadır.

 

 Polonya Üniversiteleri Eğitim Katalogu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

universi_warsaw pol-varşova-üni-1024x863

 

 

Varşova Üniversitesi İngilizce Hazırlık ( Varşova Sosyal bilimler Üniv)

İngilizce kursuna A0 ( başlangıç seviyesi ) ile başlayanlar, adaylar kurs sonunda B1 seviyesine gelmektedir. B1 adaylar da yazın yapılan kursa katılarak B2 olmakta  Daha sonra B2’ye ulaşan adaylar Varşova Üniversitesinden B2 Sertifikası almaktadırlar. Varşova Üniversitesi Ücretleri Eğitim alınan bölüme göre Senelik Eğitim harcı 2500 Euro ile 4000 Euro arasında değişmektedir.

Süre: 2 sömestır / 600 saat / Haftada 5 Gün / 1 ders 45 dk / Günlük 4 ders
Hazırlık Ücreti: A0/A1/A2/B1/B2 için  – yaklaşık : €3000
Hazırlık Kayıt Tarihleri: 1 Nisan – 31 Ağustos
Hazırlık Tarihleri: Başlangıç Ekim – Bitiş Haziran

Genel Masraflar

Yurt/Konaklama ücretleri : 75-150€/Ay
Yemek ve diğer masraflar : 200-250€/
Kitap Ücretleri : 150-200€/Dönem
Ulaşım : 20€/Ay

 Varşova Sosyal bilimler Üniversitesi Lisans Bölümleri  

Varşova Üniversitesi İngilizce Lisans Bölümleri ve Fiyatları  listede görebilirsiniz , Psikoloji bölümü ve diğer lisans programları - detaylar ve kabul şartları için Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz

varşova fiyatlar Polonyahaz1

 

 

Polonyada Anlaşmalı Üniversitelerimizde 9 Ay Süreli ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi Herşey Dahil Sadece 3400 Euro ! ( Eğitim + Vize +Uçak bileti + Danışmanlık dahil ) 

Detaylı bilgi için şubelerimiz ile iletişime geçiniz 

 

Varşova Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri 

Varşova Üniversitesinin sahip olduğu Varşova Üniversitesi Kütüphanesi , Avrupa’nın en eski kütüphanelerinden biridir.

Sosyal bilimler alanında ülkenin en iyi üniversitesi olan Varşova Üniversitesi , birçok tanınmış siyasetçi yetiştirmiştir ( Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski , Başbakan Tedausz Mazowiecki ). Yine Üniversite’nin yetiştirdiği tanınmış fizikçi Jozef Rotblat , Nobel Barış Ödülünü 1995’te almıştır.

Varşova Üniversitesi genç araştırmacılara , araştırma bilincini aşılamak ve metodolojik becerilerini geliştirmek için geniş olanaklar sunmaktadır.Yüksek lisams bölümlerine başvuru için üniversite diploması ve ingilizce yeterlilik belgesi ( ielts , toefl gibi.) gerekmektedir.

 

Varşova Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ,

 

Mütercim tercümanlık İngilizce / Lehçe ( 1 Yıl ) ,  Film ve Televizyon ( Amerikan 1 Yıl  ) İngilizce Öğretmenliği  ( 1Yıl ) , ve Psikoloji ( 2 Yıl ) bölümlerinde ingilizce yüksek lisans imkanı sunmaktadır Varşova Üniversitesi Yüksek lisans bölümlerine göre süresi ve fiyatları senelik  2200 - 4300 Euro arasında değişmektedir

Detaylar,  başvuru tarihleri ile ilgili bilgi için Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz

                                                                        

 

 

Varşova Teknoloji ( Teknik ) Üniversitesi

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi Bölüm Hazırlık

Varşova Teknik Üniversitesi nde Foundation yani Mühendislik hazırlıkta İngilizce yanında ağırlık Matematik ve Fizik bölümleri dersleri gösterilir, Mühendislik Hazırlık’a katılanlara şartlı kabul verilir, başarı ile tamamlayanlar doğrudan bölümlerine başlarlar.
Süre: 2 sömestır / 600 saat
8 Ekders  Matematik, Kimya, Bilgi Teknolojilerine Giriş, Mühendisliğe Giriş, Mühendislik Bölümleri İçin Teknik İngilizce, Yabancılar İçin Lehçe & Leh Kültürü
Ücret: €3000

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi 

Varşova Teknik Üniversitesi, mühendislik ve uygulamalı bilimler alanlarında eğitim vermektedir.Üniversite 1826 yılında kurulmuş olup Avrupanın en köklü üniversitelerinden biridir.
Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki teknik üniversiteler arasında en yüksek sıralamaya sahiptir. Mimarlıktan işletmeye, matematikten bilgisayar bilimlerine ve hatta robotik, bioteknoloji, havacılık, jeodezi, ulaşım mühendisliğine kadar bir çok farklı alanda çok geniş bir bölüm yelpazesi sunmaktadır.

                                                                            

Varşova Teknik Üniversitesi'nde İngilizce olarak eğitim verilen bölümler:

  • İnşaat Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Elektronik ve Bilgi Teknolojileri
  • Çevre Mühendisliği
  • Üretim Mühendisliği
  • Havacılık ve Uçak mühendisliği
  • İşletme fakültesi Y. Lisans Bölümleri

Varşova Teknoloji Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri  

varşova teknoloji fiyatlar lisans varşova teknoloji fiyatlar yuksek lisanss

 

Polonya Üniversiteleri Kataloğumuzu  Buradan  görüntüleyebilir ve cihazınıza indirebilirsiniz