Türkçe
English

kazan federal üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi Rusya Kazan Şehrinde bulunmaktadır. Rusya'nın en köklü üniversitelerinden biridir ve 200 seneden daha uzun bir tarihe sahiptir. Bu tarihi, Rusya'nın ve dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak uzun süredir devam etmekte olan akademik misyonuna olan özverisinin bir başka simgesi olarak kutlamıştır. Kazan Üniversitesi, başarıları tüm insanlık üzerinde olumlu bir etki yaratan seçkin akademisyenler ve mezunları sayesinde uluslararası üne sahip bir üniversitedir. Üniversitenin eşsiz kültürü Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir.

Kazan Federal Üniversitesi günümüzde , yerel ve uluslararası işbirliğine aktif olarak katılan akademi ve endüstri ağı ile bir araya gelerek bölgenin insan kaynakları gelişimini ve farklı alanlarda üst düzey araştırma ve yenilikleri artıran dinamik bir modern üniversitedir. Üniversite, klasik bir üniversiteden, girişimci ve yenilikçi faaliyetlerin belirgin bir şekilde temsil edildiği bir araştırma üniversitesine kadar, stratejinin doğru seçiminin bir kanıtıdır.

 

 

                      

Kazan Federal Üniversitesi Kataloğu buradan cihazınıza indirebilirsiniz  

Kazan Federal Üniversitesi Denklik

Kazan Federal Üniversitesi ,  QS World University Rankings 2019 -2020-21ve22 de dünyanın en prestijli ve akademik anlamda güvenilir en iyi 400 üniversite listesinde yeralmıştır . QS Dünya Üniversitesi Sıralama Derecelendirmelerinde, dilbilim için en iyi 200, hem matematik hem de fizik için ilk 400'de. KFU ayrıca 'tesisler'  katagorisinde beş üzerinden beş yıldız ve 'yenilik' kategorilerinde Beş üzerinden beş yıldız ve 'öğretim' için  beş üzerinden beş yıldız elde eden dünyaca ünlü değerlendirme kuruluşu olan QS Yıldız değerlendirme sisteminde toplam üç yıldızla derecelendirilmiştir.Ünlü mezunlar arasında beğeni toplayan Leo Tolstoy, devlet adamı Vladimir Lenin, kimyager Alexander Butlerov Kazan Federal Üniversitesi Mezunlarındandır

 

Yurt Olanakları

Kazan Federal Üniversitesi'ndeki akademik programlara yaklaşık 90 ülkeden hersene 4000'den fazla uluslararası öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Üniversitenin uluslararası görünümü, hem araştırma hem de değişim fırsatlarına fırsatları birçok ülkeden öğrencileri çekmektedir. Kazan Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri, 64 ülkedeki 290 ortak kurumla ikili araştırma ve değişim programlarına katılmıştır.

Kazan Federal Üniversitesi öğrenci yurdu  8000 öğrenciye hitap etmekte olup  ve spor alanları, sağlık klinikleri, güvenlik ekibi ile standart yurt anlayışının çok fazlasına sahiptir. Öğrencilerine Yurt odaları yerine  3-5 kişilik apart daireler sunmaktadır. 

 

Kazan Devlet Üniversitesi 

Kazan Devlet Üniversitesi Vladimir Lenin , Rus yazar Leo Tolstoy ve yedi nobel ödüllü devlet adamları ile ismi anılan Rusya'nın en köklü ve modern üniversitelerinden biridir. Üniversite İslam ile Hristiyanlık dinine mensüp halkın 400 yıldan fazla bir süredir barış içerisinde yaşadığı Kazan Şehrinde bulunmaktadır.Kazan Ulusal federal Üniversitesi günümüzde akademi , endüstri ve yerel uluslararası işbirliği ağı oluşturma konularında aktif olarak çalışan dinamik modern bir üniversitedir. 

Kazan Federal Üniversitesi Lisans Bölümleri Fiyatları 

Tıp , Diş Hekimliği , Eczacılık  Senelik Üniversite Harcı 3500$ - 4500$ arasında değişmektedir

( Kazan Federal Üniversitesi'nde  Yabancı öğrenciler Tıp ve Diş Hekimliği bölümleri için ingilizce dilinde olan programlarda kontejyan Rusça programlar ile kıyaslandığında daha fazladır. 

Uluslar Arası İlişkiler , Psikoloji - Klinik Psikoloji  , Rus Dili ve Edebiyatı , İngiliz Dili ve Edeviyatı , Mütercim Tercümanlık , İşletme – Ekonomi -İktisat  ,Uluslar arası işletme , Medya Tv. - Gazeletecilik Bölümleri Senelik Üniversite Harcı 2200$ - 2500$ arasında değişmektedir.

Yazılım Mühendisliği , Bilgisayar Mühendisliği , Uygulamalı Mekanik , Bilgi sistemleri ve Teknolojileri , Biyomedikal Mühendisliği , Sanat Tarihi , Astronomi 

bölümleri senelik Üniversite harcı 2200 $- 2500$ arasında değişmektedir.

 Kazan Federal Üniversitesinde  Tıp ve Diş hekimliği eğitimi ingilizce  dilinde mevcuttur. Bunların dışında kalan tüm bölümlerin eğitim dili rusçadır.Tıp İngilizce 5500$ Diş Hekimliği İngilizce 6500$
 

Kazan Federal Üniversitesi Kataloğu buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Kazan Devlet Üniversitesi Yabancı öğrenci Kontejyanları sınırlıdır. Kontejyanda yerinizi garantilemek için Bizimle irtibata geçiniz