polonyada üniversite

Polonyada Üniversite okumak için Türkiye’de üniversiteyi sınavını kazanmanız şart değil ! !

Polonya üniversiteleri nde okumak için Türkiye’de üniversite sınavını kazanma şartı aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız Polonya üniversiteleri nde eğitim almanız için yeterli olmaktadır.

Polonyada İstediğiniz bölümde eğitim alabilir ,hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz!

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Üniversite Eğitimi için Sizi Polonya'ya davet ediyor

Yurtdışında üniversite eğitimi için Polonyada Eğitim harika bir seçenek! Hangi mesleği yapmayı hayal ediyorsanız Polonya üniversite eğitimi nizi  ilgili bölümlerinde okuyabilirsiniz. Üstelik Polonya üniversiteleri nden birçoğu dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup , Denklik başvurunuz sırasında LYS - YGS sınav sonuç belgesi istenmemektedir.

 

 

Batı Akdeniz Danışmanlık Polonya Üniversiteleri Kataloğumuzu için  Buraya Tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Neden Polonyada Eğitim ?

Polonya Üniversiteleri nin birçoğu dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde yer almaktadır.

Polonya üniversiteleri nden mezun olan öğrenciler Avrupa birliği diplomasına sahip olup Yök Tarafından direk denklik verilmektedir

Polonya AB üyesi bir ülke olduğu için Schengen vizeniz ile eğitiminiz süresince tüm avrupada dolaşım hakkına sahipsiniz 

Polonyada istediğiniz bölümde Eğitim alabilirsiniz

Polonyada Eğitim Ekonomiktir  İngilizce Eğitim Senelik 3000 Euro - 4000 Euro arasında değişmektedir.

Polonyada geçim şartları öğrencileri zorlamayacak derecededir . Öğrenciler aylık ortalama 250 -300 euro bütçe ile geçinmektedir.

 

Polonyada Üniversite Fiyatları 

Polonyada Mühendislik ( Mak.- İnşaat ) ve Mimarlık bölümlerinde Polonya Üniversiteleri Fiyatları senelik 3500-4000 Euro arasında değişmektedir. ( 3.5- 4 Sene )

Polonyada İşletme - Ekonomi - Uluslar arası ilişkiler bölümlerinde Senelik fiyatlar 2500 - 3000  Euro arasında değişmektedir  ( 3 Sene ) 

Polonyada Eczacılık -bölümü Polonya Üniversitelerinde 7500 - 8000 Euro aasında değişmektedir ( 5 Sene )

Polonyada Fizyoterapi bölümü Polonya üniversiteleri de 3000 - 5000 Euro arasında değişmektedir. (3 Sene)

Polonyada Tıp bölümü Senelik 9000 - 11.000 Euro arasında değişmektedir ( 6 Sene ) 

Polonyada Diş Hekimliği bölümü Senelik 8000 - 10000 Euro arasında değişmektedir ( 5 sene )

 

 

Varşova Teknoloji ( Teknik ) Üniversitesi 

Varşova Teknoloji Üniversitesi uzun bir geçmişe sahiptir. Okul  1826 yılında kurulmuş olup 1915 yılında mühendislik bölümlerini arttırmıştır.Okul Polonyanın başkenti Varşovada bulunmaktadır.

  • • Varşova Teknoloji Üniversitesi Teknik Üniversite alanında Polonya’nın 1 numarası olmakla beraber lisans, yüksek lisans ve doktora alanında İngilizce eğitim vermektedir.
  • • Aynı zamanda bütün Avrupa ülkelerine göre hem prestijli hem de fiyat olarak çok daha uygundur.
  • • Okul mühendislik ve teknoloji alanında Dünya sıralamasında 206. sırada Genel Sıralamada ise 651.sırada yer almaktadır.
  • • Okul, birbirinden farklı etnik kökenden farklı uluslardan farklı kıtalardan bir çok öğrenciye ev sahipliği yapıp eğitim vermektedir.
  • • 11 farklı yurt seçeneğiyle de en ayrıcalıklı okullardan biridir.

REZESOV TEKNOLOJİ 

Lazarki Üniversitesi 

Lazarski Üniversitesi’nin kampüsü çok uluslu bir ortama sahiptir. Öğrencilerin yaklaşık %75’i Polonya dışından gelip eğitimlerini İngilizce dilinde almaktadır.

Eğer kariyer adımlarınızı hızla tırmanmak istiyorsanız Lazarki Üniversitesi tam size göre ! Lazarski Üniversitesinden mezun öğrencilerin %90’ı mezuniyetinin ilk aylarında Avrupada iş sahibi olmaktadır.Lazarski Üniversitesi, fiyat olarak çok uygun olup birçok yabancı öğrencininde tercihidir.

Okul metro ulaşımı ile şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıktadır.

 

Polonyada Üniversite Ücretleri ve Yaşam Giderleri

Polonyada Üniversitelerin senelik harç ücretleri Lehçe bölümlerde 1000euro  - 2000 euro arasında değişmektedir. Öğrenci Leh dilinde eğitim almak ister ise 1 sene Lehçe hazırlık sınıfı dil eğitimi almak zorundadır.

Polonyada Üniversitelerin senelik harç ücretleri  ingilizce Bölümlerde 3000 euro - 6000 euro arasında değişmektedir.Öğrencinin ingilizcesi en az B2 ( upper intermediate ) olmalıdır. Aksi durumda öğrenci polonyada 1 sene ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi alır.

Polonyada Yaşam gideri öğrenci yurdunda kalan bir kişi için aylık gıda ve sosyal yaşam gideri 200 euro - 300 euro arasında değişmekte olup öğrenciyi maddi anlamda zorlamamaktadır.

 

Polonya Üniversiteleri Yök Denkliği Vardır !

Polonya AB üyesi bir ülkedir. Polonyadan Mezun olan öğrenciler AB diploması almaya hak kazanırlar. Polonya üniversiteleri nin yök denkliği bulunmaktadır. Polonyada herhangi bir üniversiteden mezun olan öğrenci Türkiyede üniversite mezunu sayılmaktadır ve Türkiyede Kısa dönem erbaş yada yedek subay olarak askerlik yapmaktadırlar.

Polonya Üniversiteleri Avrupa Üniversitelerine Denk tir.

Polonyada Eğitim alan öğrenci Avrupada herhangi bir üniversiteden mezun olmuş gibi sayılır .Polonya üniversitelerini sadece yök değil Avrupada tanımakta ve Avrupa'da da denkliği bulunmaktadır.Polonya üniversiteleri yabancı öğrencilere gereken önemi vermektedir.yabancı öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilenmek amacıyla yabancı öğrenciler ofisleri bulunmaktadır.

Polonyada Üniversite Eğitimi 3 Yıl !

Polonyada Eğitim , Lisans eğitimi 3 yıldır. Türkiyede 4 senede mezun olacağınız bölümden Polonyada 3 senede mezun olursunuz böylelike zamandan ve paradan tasarruf eder , iş hayatında 1 sene önce başlarsınız.Polonyada Lehçe yada ingilizce olarak eğitim alabilir , mezun olduğunuzda 2 dil sahibi olursunuz.