Türkçe
English

Odessa Denizcilik Akademisi

 

Odessa Denizcilik Akademisi 

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, Odessa, Ukrayna'da Askeri okul olarak deniz filosuna uzman personel yetiştirmek amacı ile Odessa Mühendislik Deniz Okulu olarak 1944 senesinde kurulmuştur.Akademi  2002 yılında yeniden yapılandırılmış ,  kapılarını sivil ve yabancı öğrencilere açmış olup  Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi olarak yeniden adlandırılmıştır.Üniversitenin faaliyetlerinin sonuçlarının ulusal ve uluslararası önemini ve bilimin gelişmesine olan önemli katkısını göz önünde bulundurarak, Üniversiteye 26 Şubat 2002'de Ukrayna Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulusal statü verilmiştir. 

 

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Ukrayna Bilim ve Eğitim Bakanlığı'nın doğrudan bağlılığı altında olup  4. Seviye  (en yüksek) akreditasyon seviyesine sahiptir.Üniversite 2003 yılında uluslararası kalite yönetim sistemleri ISO 9001: 2000 sertifikasını başarıyla tamamlamıştır. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, 2002 'den bu yana yabancı ülkelerin denizcilik sektöründeki personellerine eğitim vermiştir. Bu süre zarfında, Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkelerinden gelen yabancı öğrencilere  eğitim vermiş ve vermeye devam etmektedir. Odessa Denizcilik Akademisi Yök tarafından ve tüm avrupa ülkeleri tarafından tanınmaktadır.

 

 Odessa Üniversiteleri Online Katalog Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Odessa Denizcilik Üniversitesi Ücretleri

 Uzakyol Gemi Kaptanlığı          1900$ 

Gemi Makinaları Mühendisliği 1900$

Gemi Yapımı Mühendisliği       1900$

Deniz Hukuku                          1900$

 

Odessa Denizcilik Akademisi Rusça Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil 3000$

 

Fiyatlara Dahil Olanlar : Hazırlık Sınıfı Eğitimi , 10 Ay süreli Konaklama (Devlet Yurdu) , Öğrenci Vizesi , Uçak Bileti,  Danışmanlık ,  Evrak Çeviri ve Noter işlemleri , Oturum , Senelik Sağlık Sigortası ,Havalimanı Karşılama – Yurt ve Üniversite Kayıtları Eğitim Süresince Acil Durumlarda Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

 

Tüm Bölümlerde Eğitim Dili Rusçadır. Tüm bölümlerin eğitim süresi  4 senedir . Öğrenciler fakülte lisans eğitimine başlamadan önce 1 akademik sene ( 10 Ay ) süreli üniversite bünyesinde rusça hazırlık sınıfı eğitimi almalıdırlar.