Türkçe
English

HARKOV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Ukrayna Harkov Politeknik Üniversitesi  

Harkov Politeknik Üniversitesi, Dünya Sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde yeralmaktadır. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Akredite seviyesi en yüksek 4. seviye bir üniversite olarak akredite edilmiştir.

Harkov Teknik Üniversitesi 'nde Eğitim almak için sınav kazanmanız gerekmez . Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır.

Harkov Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Politeknik Enstitüsü bölümlerinde Rusça eğitim alınabilir. Bazı yüksek lisans bölümlerinde ingilizce eğitim alabilirsiniz.

                                                                                

                                                                     

                                                                                     

 Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Sizleri Ukrayna'nın önde gelen üniversitelerinde eğitim almak için davet ediyor

 

Harkov Teknik Üniversitesi Dünya Sıralaması içerisinde Yer almaktadır ! 

Harkov Politeknik Üniversitesi Lisans 4 yıl, Yüksek Lisans (master) 2 yıl, Doktora 3 yıldır. Harkov Politeknik Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. QS World University Ranking dünya sıralaması içerisinde yer almakta olan Harkov Teknik Üniversitesi En iyi 1000 üniversite içerisinde bulunmakta olup 2017 verilerinde 701. sırada yer almaktadır.

Kharkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce ve Rusça Eğitim dillerine göre değişmektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce dillerinde yüksektir. Kharkov, Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları 2000-3500 $ arasındadır.

Harkov Politeknik Üniversitesi nde Eğitim alacak olan öğrenciler  1 sene Rusça hazırlık sınıfı dil eğitimi almalıdırlar.  Rusça hazırlık sınıfı sonrasında öğrenciler Eğitimlerine rusça olarak devam etmektedirler.

 

 Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Harkov Politeknik Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı 3200$ Herşey Dahil

Harkov Politeknik Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı 3400$ Herşey Dahil

                                                                              


PAKET PROG.DAHİL OLAN HİZMETLER 

Ukraynada Üniversite bünyesinde 9-10 Ay süreli eğitim

Uçak Bileti ( TEK YÖN GİDİŞ)

Konaklama 10 Ay Süreli (Ukrayna Öğrenci yurdu)

havalimanı karşılama ve yurda yerleşim

Üniversite Kampüsüne  Transfer 

Öğrenci davetiye kargo ile getirtilmesi

Gidiş Öğrenci vizesi

İkinci vize -Vize uzatma - Oturum

Hazırlık sınf.Eğitim süresince Acil Durum Danışmanlık hizmeti 

Gidilecek üniversite ve şehride temsilci 

Şehir Gezisi - oryantasyon

Özel sağlık sigortası (rusyada yapılır)

GSM telefon hattı

Sertifika ( Eğitim Sonunda yapılacak sınavda başarılı olma şartı aranır)

Türkçe-Rusça Konu Anlatımlı  Eğitim Seti ( 16 DVD den oluşur)

 

Harkov Politeknik Üniversitesi Türk Üniversiteleri ile işbirliği Anlaşmaları

Harkov Politeknik Üniversitesi rektörü Yevgen Sokol başkanlığındaki heyeti, Türkiye'deki dört üniversiteye 24-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında ziyarette bulundu. Bunlar arasında İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesi bulunmaktadır. Ziyaretin sonuçlarının ardından bilimsel ve eğitim alanlarında işbirliği sözleşmeleri imzalanmış ve daha fazla işbirliğinin ana yolları belirlenmiştir.

Özellikle, anlaşmalar aşağıdaki alanlarda ortaklığı öngörmektedir:

  • Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile liberal bilimler, sosyoloji ve sosyal konularda;
  • İstanbul Gedik Üniversitesi ile başta kaynak, makine mühendisliği teknolojisi ve basınçlı metal arıtma olmak üzere farklı teknolojiler alanında
  • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile Osmanlı Devleti Arşivi'nin son 600 yılda Ukrayna ve Türkiye'nin işbirliği konusunda sağladığı materyallerin ortak çalışmaları alanında 
  • İstanbul Teknik Üniversitesi ile, rektör değişikliği göz önünde bulundurularak, dostane karşılıklı ilişkiler konusunda daha önce imzalanan anlaşmaların geçerliliğinin ve bilgi teknolojileri ve bilgisayar bilimleri alanındakiler de dahil olmak üzere Üniversiteler arasındaki işbirliğinin uzatılmasının teyidini alındı.

Harkov Politeknik Üniversitesi  türk üniversiteler ile işbirliği araçlarıyla ilgili müzakereleri devam etti. Özellikle, bunlar arasında öğrenci değişimi, yüksek lisans öğrencileri ve öğretmenler ve ayrıca ortak bilimsel projeler yer almaktadır. Üniversite Rektörü Yevgen Sokol konuşmasında ; İstanbul Üniversitesi KhPI'da kendilerini çok ilgilendiren belirli alanları seçtiler ve bu alanlar geniş bir yelpaze içeriyor. Şu anda bu Üniversitelerin heyetlerinin Kharkiv Politeknik Üniversitesi'ni ziyaret edebilmeleri için davet mektupları hazırlıyoruz. Bu nedenle, ortak faaliyetlerimize yaklaşımları çözebileceğiz ve önerilen caddelerde uygun sözleşmeleri gerçekleştirebileceğiz" — NTÜ Rektörü "KHPI" Yevgen Sokol.

 

Harkov Politeknik Üniversitesi ve Çin Üniversiteleri arasıda işbirliği Anlaşmaları 

Harkov Politenik Üniversitesi , Ukrayna ve Çin Üniversiteleri İttifakı'na katıldı. Yeni ittifak, eğitim kalitesini artırmak ve eğitim alanı uluslararasılaşmasını güçlendirmek için kuruldu. Şu anda İttifak, kırk dokuz Ukrayna Üniversitesi ve doksan iki Çin Üniversitesini entegre ediyor. Buna ek olarak, Harkov Politeknik Üniversitesi (Çin) ile işbirliği konusunda basit bir anlaşma yaptı. Anlaşma, öğrenci ve öğretmenlerin akademik değişimlerini, ortak eğitim ve bilimsel projelerin gerçekleştirilmesini ve çift diplomalı programların geliştirilmesini öngörmektedir.

Ukrayna ve Çin Üniversiteler İttifakı karşılama törenini videokonferans formatında gerçekleştirdi ve Avrupa Entegrasyonu konularında Ukrayna Bilim ve Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Andriy Vitrenko ve Çin Halk Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tian Xuejun'un katılımıyla Sözleşme imzalanarak sonuçlandırıldı.

İttifak, işbirliğini genişletmek ve çağdaş öğretim yöntemlerini verimli bir şekilde değiştirmek, pandeminin ortasında zorluklara yanıt vermek ve dijital teknolojileri kullanarak çağdaş yüksek kaliteli uzaktan eğitimin koşullarını oluşturmak için kuruldu.Harkov Politeknik Üniversitesi ve Çin Üniversiteleri ittifakı konuları  arasında ; Öncelikli işbirliği alanları arasında araştırma ve öğretim faaliyetlerinde yer alan çalışanların akademik hareketliliğinin geliştirilmesi, akademik ve araştırma ekiplerinin oluşturulması, ortak laboratuvarların ve eğitim merkezlerinin açılması, çağdaş on-line öğrenme teknolojilerinin tanıtılması konuları yeralmaktadır.