Türkçe
English

Almanyada Eğitim ve Dil Kursu

Almanya'da Eğitim 

Son zamanlarda Almanya, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri kendisine çekmektedir. Öğrencilerin bu muhteşem ülkede eğitim almayı tercih etme nedenlerinden bazılarını inceleyelim.

Almanya bir yükseköğretim cennetidir. Diğer ülkelerden farklı olarak, Almanya'da dünya çapında dereceli birçok üniversite, aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız ders, size yüksek istihdam edilebilirlik ve uygun yaşam maliyetleri vaat eden küresel olarak değerli dereceler bulacaksınız.

Dahası, Almanya köklü ve zengin bir tarihe, modern yerleşim yerlerine ,kentsel ve kırsalı birleştiren canlı ve dinamik bir yaşam tarzına sahiptir ve burada geçirilen her saniyeyi size Almanya'yı sevdirecektir

Almanya uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi destinasyonları arasında yer almaktadır. Son resmi istatistiklere göre, Almanya'da üniversite diploması almak isteyen 357.000'den fazla yabancı öğrenci varken, bu sayı giderek artmaktadır.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen binlerce bilim adamı eğitimlerini Alman üniversitelerine emanet ediyor ve bunun nedenleri ortada.

 

Almanya’da Yaşam Maliyeti

Biraz akıllı finansal yönetim ve eski yaşam tarzınızda küçük değişikliklerle, oldukça uygun. Normalde, çevre birimlerine kıyasla kentsel alanlarda daha yüksek fiyatlar beklersiniz.

Kira, Almanya'da okurken ele almak zorunda kalacağınız en büyük finansal endişedir. Ancak, sizin için birçok seçenek var ve kira maliyeti değişse de (esas olarak dairenin konumuna bağlı olarak), genel olarak o kadar pahalı değil.

Finansal yükünüzü hafifletmek için odayı paylaşabileceğiniz birini bulabilirsiniz ve bu masraflarınızın yarısını azaltacaktır. Gıda, aktivite, toplu taşıma ve benzeri diğer mal ve hizmetlerin maliyeti yüksek değildir.

Almanya'da yabancı öğrenciler çalışma Fırsatları

Alman yasaları, uluslararası öğrencilerin haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışmasına izin verildiğini belirtmektedir. Mevcut uluslararası öğrencilerin %80'ninden fazlasının Almanya'da okurken yarı zamanlı çalıştığı tahmin edilmektedir.

İlk etapta bir niteliğe sahip olmanıza gerek yoktur, çünkü çok çeşitli işler mevcuttur.Genellikle, Almanya'daki öğrenciler servis hizmet sektöründe ,idari personel işlerinde yada perakende satış işlerinde  çalışmaktadır.

Yarı zamanlı çalışmak, Almanya'da ciddi olarak göz önünde bulundurmanız gereken bir seçenektir ve yaşam maliyetleriyle başa çıkmak için ek paraya ihtiyacınız olmayabilir.Çalışma deneyiminiz gelecekteki istihdam edilebilirliğinizi artırabileceği gibi , yaşam tarzınıza disiplin katmayı ve bağımsız yaşamayı öğrenebilirsiniz