Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi

 

Moskova Lomonosov Devlet Üniversitesi ( MGU )

 

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya Moskova şehrinde bulunmaktadır. Rusya’nın en köklü  prestijli üniversitesidir. Moskova Devlet Üniversitesi - Lomonosov 12 Ocak 1755’de Rus bilimadamı Mikhail Lomonosov’un öncülüğünde Moskovada kurulmuştur. Üniversitede 50 binden fazla öğrenci öğrenim görmekte olup bunların 5000 e yakını  yabancı öğrencidir. Üniversitenin kuruluş günü rusyada öğrenci günü olarak kutlanır.Üiversitede çalışan toplam personel sayısı 13.700 olup  Bunlardan 800 e yakını doçent ve profesör 5000 e yakını öğretim ve araştırma görevlisidir.Üniversite Rusyanın gurur duyduğu dünyaca nobel ödüllü ünlü bilimadamları yetiştirmiştir.

 

Günümüzde Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi'nde  27 Fakülte ve bu fakültelere bağlı Lisans - yüksek lisans ve doktora programları mevcuttur. Dünyanın heryerinden heryıl 3000 civarında öğrenci Eğitim almak için üniversiteyi tercih etmektedir. Üniversitenin Eğitim Dili Rusçadır. Yabancı öğrenciler 1 Sene Rusça Hazırlık Sınıfı dil eğitimi almaları gerekmektedir

 Batı Akdeniz Danışmanlık Üniversite Eğitimi için Sizleri Rusya'nın önde gelen Moskova üniversiteleri ne davet ediyor !

 

Moskova Devlet Üniversitesi Bölümleri - Fakülteler 

 

Tıp ( Genel Tıp )

 Biomühendislik ve Bioinformasyon - Jeoloji - Matematik - Fizik - Kimya - Biyoloji

 Filoloji - Felsefe

Ekonomi - İşletme

 Gazetecilik - Sosyoloji - Psikoloji 

 Kamu Yönetimi - Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları

 Mütercim Tercümanlık  - Yabancı Diller Fakültesi

 Uluslararası İlişkiler

 

Lisans Bölümleri Eğitim Dili Rusçadır . Yukarıda bulunan bölümlerde Y.Lisans imkanı mevcuttur .

Lisans bölümleri ücetleri senelik 3000$ - 5500$ arasında değişmektedir . Ücretleri öğrenci Üniversite banka hesabına hersene Agustos ayında peşin olarak yatırmaktadır.

Y.Lisans İngilizce yada rusça alınabilinir. İngilizce Yüksek lisans yapacak adaylar , İngilizce Yeterliliklerini Toefl yada İlts belgeleri ile kanıtlamak zorundadır

 
 

Moskova Devlet Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı 

Lomonosov moskova devlet üniversitesi eğitim dili rusçadır . Öğrenciler Üniversite bünyesinde 1 akademik sene ( 9- 10 Ay ) Rusça dil eğitimi almakta , sene sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler üniversite bünyesindeki bölümleri seçerek eğitimlerine devam etmektedirler.

 

  Rusya Üniversiteleri Eğitim Katalogu Buradan Cihazınıza indirebilirsiniz